Preskočiť na obsah

Populárne webové dizajny, ktoré by mal poznať každý webový dizajnér

webový dizajnér

Populárne webové dizajny, ktoré by mal poznať každý webový dizajnér

Web-dizajn je zručnosť, ktorú je možné zvládnuť časom s príslušnou praxou a trpezlivosťou. Zavádzanie rôznych štýlov a typov web-dizajnu spočíva vo vytváraní lepšie vyzerajúcich webových stránok s využitím rôznych technológií, ktoré slúžia účelu.

Pre začiatočníkov alebo pre web-dizajnérov na „štandardnej úrovni“ je potrebných päť rôznych typov webových dizajnov, ktoré môžu implementovať do svojich projektov navrhovania webového rozhrania.

Ilustračný webový dizajn

Ilustrácia je nevyhnutným nástrojom, keď sa snažíme niekomu niečo povedať. Použitie tohto nástroja na navrhovanie webových stránok alebo aspektu ilustračného webového dizajnu pomáha lepšie sprostredkovať posolstvo publiku. Ilustrácie môžu obsahovať kreslené kresby alebo kresby z reálneho života, ktoré môžu oživiť webový dizajn. Začlenenie týchto druhov ilustračných spôsobov, ako vylúčiť informácie pre naše cieľové publikum, pomôže nielen zvýšiť popularitu webových stránok, ale aj vyjadriť správne posolstvo.

Minimalistický webový dizajn

Ako už názov napovedá, minimalistický dizajn sa drží eliminácie všetkých minimalistických prvkov z aspektu navrhovania a zvýrazňuje iba tie nevyhnutné aspekty. To pomáha nielen pri mazaní alebo minimalizácii potenciálneho rušenia, ale tiež pomáha dodržiavať základný aspekt webového navrhovania. V dnešnom svete je minimalistický trend, ktorý tiež zabráni tomu, aby bol web naplnený chaosom a zbytočným preplnením informácií.

Topografický webový dizajn

Prvý dojem u návštevníka vždy pretrváva, či sa vám to páči alebo nie. Topografia je forma, ktorá vytvára dlhodobý dojem a skúsenosti pre používateľov ešte predtým, ako si prečítajú váš článok alebo prechádzajú vašimi produktmi. Topografický webový design nie je ani zďaleka len stvárnením príbehu. Poskytuje však tiež charakter osobe, ktorá vytvorila webovú stránku, a určuje jej štandardnú kvalitu.

Jednoducho, topografia našej webovej stránky jej dokáže buď pomôcť alebo ublížiť. Je to jeden zo základných princípov, ktoré náš webový dizajnér má na mysli. Na vzostupe sveta mobilných telefónov a spotreby obsahu prostredníctvom mobilných telefónov môže byť topografický webový design potenciálnou nevýhodou, pretože jeho načítanie zaberie viac času. Tieto problémy je však možné vyriešiť zobrazením topografie na základe rozlíšenia použitého zariadenia.

Jednostránkový webový dizajn

Jednostránkový webový design nie je na trhu nový. Má praktickejší a užitočnejší prístup v porovnaní so všetkými ostatnými typmi webových návrhov. Aj keď majú určité nedostatky, majú stále veľa výhod, ktoré môžu používateľom ponúknuť. Celý váš obsah by sa mal zmestiť na jednu stránku, čo je pre vysoko prestížny podnik alebo vysoko prestížny blog dosť nemožné. preto sú vhodnejšie pre prax alebo pre začínajúcich návrhárov.

Plochý webový dizajn

Toto je opäť minimalistický prístup k tomuto web-dizajnu, ktorý kladie dôraz skôr na použiteľnosť ako na vzhľad. Tento druh webových dizajnov využíva čistý a otvorený priestor, žiarivo sfarbené dvojrozmerné ploché ilustrácie s ostrými hranami.