Preskočiť na obsah

Aké technológie sa využívajú v dizajne kasínových hier?

Objavte technológie, ktoré sa využívajú pri tvorbe hier

Kasínové hry sú veľmi veľkým fenoménom a medzi hráčmi sú dnes skutočne veľmi obľúbené. Toto odvetvie je tak už po dlhé roky na veľkom vzostupe a tomu sa samozrejme prispôsobujú aj tvorcovia hier. Kasínové hry sú veľmi rôzne a dnes máte možnosť nájsť na trhu hry, ktoré sú jednoduché a priamočiare, no tiež aj také, ktoré sú technicky náročnejšie a prepracovanejšie. Ako teda vznikajú kasínové hry a akým spôsobom sú vytvárané?

Ak vás odpoveď na tieto otázky zaujíma, čítajte tento článok ďalej a získajte všetky potrebné informácie.

Ako sú kasínové hry vytvárané?

Pri tvorbe kasínových hier sú dnes využívané tie najmodernejšie technológie, ktoré zaručujú, že herný zážitok bude na vysokej úrovni.

Hry sú tvorené najmä prostredníctvom kódovacích jazykov, najčastejšie sa môžeme stretnúť s jazykmi C++ a Python. Tieto dva jazyky sú vo svete programovania veľmi dobre známe a veľmi obľúbené a ani odvetvie vývoja kasínových hier nie je výnimkou.

Okrem týchto dvoch jazykov sa však pomerne často môžeme stretnúť aj s tým, že herní vývojári využívajú technológie HTML5 a Flash. Tieto technológie sú dôležité najmä preto, že umožňujú hranie kasínových hier na viacerých zariadeniach.

V dnešnej dobe sa veľké množstvo aktivít ľudí presúva na mobilné zariadenia a to sa týka samozrejme aj hrania kasínových hier. Práve vďaka týmto technológiám je hranie hier na mobile či tablete bezproblémové a plynulé.

Pre tvorbu každej casino hry sa dnes využíva množstvo technológií.

Blockchain technológia

Ďalšou dôležitou technológiou, ktorá sa využíva pri tvorbe kasínových hier, je Blockchain technológia. Blockchain má svoje nezastupiteľné miesto najmä v posledných rokoch, pretože umožňuje uskutočňovanie platieb na a z vášho hráčskeho účtu prostredníctvom kryptomien.

RNG technológia

V rámci nášho článku musíme zmieniť aj tzv. RNG technológiu, ktorá zabezpečuje jednu z tých najdôležitejších funkcií. Zaisťuje totiž, že bude vaša hra férová. Skratka RNG označuje náhodný generátor čísel, vďaka ktorému bude každý výsledok vášho hrania hry v online kasíne náhodný a nezávisí od ničoho, čo sa už predtým stalo.

GCU

Technológia pod názvom GCU je určená pre live kasínové hry, ktoré sú ďalšou veľmi podstatnou súčasťou ponúk online kasín. Táto technológia sa využíva najmä na kontrolu zo strany dealera, ktorý si pomocou nej môže kontrolovať priebeh hry pri jeho stole. Taktiež slúži aj na to, aby dealer vedel, v akom čase môže roztočiť koleso na rulete či potiahnuť ďalšiu kartu.

Hry plné technológií

Ako môžete vidieť, v kasínových hrách je využívané veľmi veľké množstvo technológií. Vďaka týmto technológiám sú však hry na tak vysokej úrovni. Dôležité je však najmä to, že zaisťujú, že bude vaše hranie kasínových hier bezpečné a tiež aj férové.